Tudományos szimpózium Dr. Benyó Zoltán munkásságára emlékezve

Az esemény 2022. november 29.-én a K épületben kerül megrendezésre, kiírása itt olvasható.

A szimpózium időpontja:
2022. november 29. kedd 14:00-15:30

Helyszíne:
BME K épület Oktatói Klub, K I. 97.
1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.

A tudományos szimpózium Dr. Benyó Zoltán munkásságának legfontosabb állomásait igyekszik tudományos előadások és visszaemlékezések formájában felidézni. Benyó Zoltán nemcsak jelentős eredményeket ért el a kutatói pályafutása alatt, ide értve a kutatói utánpótlás-nevelést és országos jelentőségű ipari fejlesztéseket, de aktív szerepet töltött be mind a Műegyetemen, mind a Magyar Tudományos Akadémián a kutatás és az oktatás szervezésében, mint az Egészségügyi mérnök szak elődjének az Orvosbiológiai mérnök szaknak az alapítója, ill. a  Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Tudományos Bizottságának két cikluson át elnöke.